Godare Påsk

Påsken är en härlig tid att umgås med familj och vänner. Vi har ett stort utbud av godsaker vilka passar utmärkt efter en påskmiddag, till en påskfika, eller varför inte i smakfull och personlig påskpresent. 

Årets Påskkaffe består av bönor från Brasilien och Burundi. Blandningen har en söt smak med inslag av choklad och röda bär. Bönorna från Brasilien ger en mjuk och fin smak medan bönorna från Burundi tillför en fruktig syrlighet som balanserar smaken på ett perfekt sätt.

Vårt populära svarta Påskte innehåller både svart och grönt te och har en smak av bergamott och tropiska frukter. Grönt Påskte är ekologiskt och baserat på Chun-Mee te från Kina smaksatt med friskt bergamott och söt vanilj samt persika. Så goda!

Fler nyheter

Två koffeinfria svarta smaksatta teer!

Du har väl inte missat att vi har två nya koffeinfria svarta smaksatta teer? Båda gjorde på te från Assam.

Banankaffe

Vår tolkning av den virala succén ”Banana Iced Coffee” är här! Ett smaksatt kaffe där fylliga toner av choklad och

Skolavslutning

Visst är det en härlig tid kring skolavslutningen? Luften är fylld av förväntningar och sommaren står för dörren. För de